Zdjęcia, filmy
Dzierżoniów
Zdjęcia, filmy
Zobacz

Bon moty

Minuta to jest krótko czy długo? Zależy po której stronie drzwi od toalety się znajdujemy.

Nasze miasto

Nasze miasto

( Od Reichenbachu do Dzierżoniowa)

 Stare DDZ1

Nasze miasto2

 Stare DDZ2

Stare DDZ3

Stare DDZ4

Stare DDZ5

Stare DDZ6

Stare DDZ7

Stare DDZ9

Stare DDZ8

Nasze miasto3

Nasze miastoII 7

Nasze miastoII 8

Zdjęcia i widokówki pochodzą ze zbiorów hobbysty p. Jerzego.

tel. 880 320 094

Stare DDZ11

Na konikach, forpoczta Wojska Polskiego, wjeżdża na dzierżoniowski rynek. W tle, usunięte już z szyldów nazwy niemieckich sklepów.

Wojsko

Rynek, maszeruje jakaś formacja, ale jaka, kto wie?

Wojsko2

Wizyta pary królewskiej? Może ktoś pamięta?

Stare DDZ10

Reprezentacyjna sala zwieńczona plafonem i zdobna freskową sceną figuralną w nieistniejącej już kamienicy rynkowej z XVIII w. ( od strony ul. Wrocławskiej). Kamienica była własnością kupieckiej rodziny Sadebecków, bardzo zasłużonej dla ówczesnego Reichenbachu. W 1790 r w budynku, z okazji kongresu pokojowego, gościli posłowie i ministrowie najważniejszych krajów środkowoeuropejskich.

W latach 60- tych XX w., budynek został zburzony wraz z całą zabytkową pierzeją w ramach tzw " unowocześniania i modernizowania" centrum miasta. W rezultacie zamiast osiemnastowiecznej zabudowy mamy dzisiaj architektoniczny gniot, peerelowską budowlaną tandetę i bezguście.

Wrocław °C
  24.02.2019 Ferienhaus Ostsee

Ciekawe cytaty

Powietrze, światło, odpoczynek uzdrawiają, lecz największe ukojenie płynie z kochającego serca.

Theodor Fontane

reklama