Dzierżoniów
Zdjęcia, filmy
Zobacz

Bon moty

Pracodawcy się nie lękaj. Mało pracuj, dużo stękaj.

Co to jest świadectwo

Świadectwo zazwyczaj definiowane jest jako wiedza lub przeświadczenie o prawdzie, które deklaruje osoba dzięki przekonującej mocy Ducha Świętego. Apostoł Paweł nauczał: „Nikt nie może rzec: Jezus jest Panem, chyba tylko w Duchu Świętym” (I List do Koryntian 12:3). Jako że kwestie dotyczące Boga można poznać jedynie dzięki mocy Ducha, muszą być oznajmiane poprzez Ducha, a to oznacza składanie świadectwa.

Świadectwo jest czymś, czego doświadczyłeś osobiście. Przeżycie pewnych sytuacji, zobaczenie czegoś w czasie, spotkanie kogoś osobiście – rodzi wdzięczność serca i naszego umysłu. 

Linki do stron ze świadectwami.

 

Świadectwa składane przez osoby odmawaiające nowennę pompejańską:

http://pompejanska.rosemaria.pl/category/swiadectwa-nowenna-pompejanska/

 

Świadectwa składane na stronie Żywa wiara:

http://www.zywawiara.pl/swiadectwa

 

Świadectwa składane przez znane osoby życia publicznego (nie wstydzące się Jezusa):

http://www.mt1033.pl/swiadectwa.html

 

Świadectwo Jacka - Niesamowite świadectwo nawrócenia lekarza pracującego w klinice in-vitro....

https://www.youtube.com/watch?v=WyBjIBNymZ8

 

Medjugorje - Świadectwo Ks. Dominik Chmielewski - od mistrza sztuk walki do kapłana

https://www.youtube.com/watch?v=kA1SR9n7_Mo

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Świadectwo Anety

Mam na imię Aneta. Jestem mężatką, mam 3 dzieci. Urodziłam się w wierzącej rodzinie. Rodzice i dziadkowie nigdy w swoim życiu nie opuszczali niedzielnej Mszy Świętej. Z babciami jako mała dziewczynka uczestniczyłam w nich czasami także w tygodniu. Moją ulubioną zabawą była zabawa w odprawianie Mszy Świętej i udzielanie prababci Komunii Świętej z opłatków. Miałam nawet swój kryształowy kielich z cukiernicy. W wieku 18 lat mój obecny mąż powiedział mi piękne słowa, że może o mnie walczyć z każdym, ale nigdy nie z Panem Bogiem. Poprosił mnie bym rozeznała swoje powołanie. Podczas jednego z Oazowych Dni Skupienia znalazłam się u Ojców Michaelitów w Toruniu. Tam podczas modlitwy Pan Bóg powiedział mi, że nie chce mnie w zakonie, ale będzie mnie wykorzystywał do innych rzeczy. Wyszłam za mąż, skończyłam studia teologiczne, urodziłam 2 dzieci, uczyłam religii w podstawówce, a później w gimnazjum. Po 7 latach pracy zaczęłam się gorzej czuć. Praca przychodziła mi z trudem.

Więcej: Świadectwo Anety

Napisz komentarz (1 Komentarz)

Chcę odnaleźć Jezusa - świadectwo


Grzech rodzi ból, chorobę, cierpienie, śmierć. Ula umarła, kto zawinił? Kto zgrzeszył? Ja? Małgosia? Kto?!... W styczniu 2013 roku moje serce, po rozbiciu muru odgradzającego mnie od Pana, zapragnęło być bliżej Niego.

DSC 000321 stycznia w godzinach porannych odbyłem spowiedź z całego swojego życia. W końcu poczułem się tak blisko Boga... W modlitwie oddałem Mu całego siebie i wszystko, czym mnie obdarzył w moim życiu: rodzinę, bliskich, uczucia, rzeczy… Ksiądz powiedział mi wtedy, że muszę uważać, bo szatan będzie walczył. Tego dnia wieczorem Ula miała tak dużą gorączkę, że dostała drgawek. Razem z żoną modliliśmy się nad nią – gorączka ustała, ale odwieźliśmy Ulę na pogotowie. Skierowanie, szpital, rano diagnoza – białaczka!!! Nie bałem się… Pani doktor, która stwierdziła prawdopodobieństwo choroby, pokazałem krzyż i powiedziałem: „My mamy Obrońcę, nic nas nie ruszy”. W środku jednak kłębiły się we mnie myśli: „Co jest? Jak to możliwe? Pewnie się pomylili ci nasi lekarze! Czekamy na punkcję. To badanie wyjaśni sprawę. Oddam należną chwałę Bogu i załatwione. Ulka wróci do domu!

”…
Tymczasem badanie potwierdziło wstępną diagnozę – ostra białaczka limfoblastyczna. „Co to w ogóle jest? Co ja zrobiłem? Po co oddałem Mu córkę? To ma 
być cena za bliskość z Bogiem? Rozpacz… Gdzie jesteś, mój Jezu? Krzywda mi się dzieje, ratuj mnie, ratuj moją córkę! To po to obdarzyłeś mnie tym darem, żeby mi go teraz zabrać? Po to dałeś mi serce pełne miłości do moich dzieci, żebym teraz cierpiał? Wątpił? Maryjo, Matko moja, ratuj!” – krzyczałem.

Więcej: Świadectwo Uli

Napisz komentarz (1 Komentarz)
Wrocław °C
  17.06.2019 Ferienhaus Ostsee

Ciekawe cytaty

Kościół można pokonać przez kapłanów. Jeśli zabraknie służby, modlitwy, powołania.

św. Jan Paweł II
reklama