Dzierżoniów
Zdjęcia, filmy
Zobacz

Bon moty

Szukam kogoś takiego przy kim się zestarzeję i przed kim nie będzie mi wstyd...

Katarzyna Gaertner

Zpraszamy do lektury ciekawych artykułów (naszym zdaniem) dotyczących życia duchowego, przemyśleń itp.

Poniżej obszerne fragmenty przepisane ze skanów maszynopisu "Pouczeń"
Całość Pouczeń można pobrać za darmo ze strony http://slowopouczenia.com/
 
Artykuł ze strony www.odnowalpz.cba.pl
Wstęp do Pouczeń.
To co zapisujesz jest po to, aby ludzie zrozumieli, że Ja chcę mówić do każdego, by pokierować nim, ustrzec od zła i wprowadzić na drogę zbawienia. Że jestem przy każdym człowieku, w każdej chwili jego życia. Że trzeba pragnąc Mnie usłyszeć, słuchać i wykonywać to, co wska­zuję - pragnąc żyć według pouczeń Moich.
Nie jesteś osobą, wyjątkową. Jesteś jak wielu: słaba, wplątana w układy tego świata, z których cię wyprowadzam do życia wiecznego dzięki temu, że chcesz Mnie słuchać i być Mi posłuszna. W przeciwnym razie ginęłabyś jak inni w grzechu i upadku, jak ginęłaś wielokrotnie zanim serce twoje zwróciło się do Mnie.
Słyszenie w sercu Mojego głosu nie jest darem nad­zwyczajnym, wyjątkowym. Każdy go otrzymał w Chrzcie świętym i każdy może rozpoznać pouczenia Moje, jeśli będzie ich pragnął i oczekiwał. Jeśli będzie usiłował żyć według nich.
Wtedy dam obfitość wielką, bo jestem Ojcem kochającym i troszczącym się o zbawienie każdego dziecka Mojego.
Za każdego przecież oddałem życie Moje na Krzyżu, aby ocalać, aby prowadzić, aby zbawić.
 
/pt. 3.IV.92. g 12,35/
Uwaga:   Cytaty z Pisma Świętego otrzymywane były przez tzw. przypadkowe otwarcie Biblii, po uprzednim zapisaniu słów, modlitwie i prośbie o dopełnienie pouczenia.

Więcej: Alicja Lenczewska - Słowo Pouczenia

Napisz komentarz (1 Komentarz)

Bardzo ciekawe artykuły na ta temat przekazów od Jezusa do nas przez wybrane osoby http://www.odnowalpz.cba.pl/index.php/lpz/jezus-mowi-do-nas

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Spacerując z Panem

W pewien słoneczny jesienny poranek siedziałem przy śniadaniu, myśląc: "Tyle problemów mi się ostatnio nazbierało. Kłopoty w pracy, kłopoty w domu - naprawdę muszę trochę się pomodlić w tej sprawie".
Nagle poczułem, że ktoś za mną stoi.
Odwróciłem się i wydałem okrzyk zdumienia:

- Panie Jezu! Co Ty tutaj robisz?

To Pan stanął w progu mego domu. Przetarłem oczy - czy to naprawdę On? Tak, wszystko się zgadzało, od rąbka białej szaty utkanej z jednego kawałka do lekkiej poświaty nad Jego głową.

- Znaczy... hmm... nie, że nie powinieneś tu być. Tylko nie jestem przyzwyczajony, byś wpadał w tak widzialnej postaci... - wyjąkałem.

Ta niespodziewana wizyta zbiła mnie z tropu. Mimochodem zacząłem się zastanawiać, czy zrobiłem coś złego. Uśmiechnął się, a jego oczy promieniały jeszcze większym blaskiem.

- Czy chciałbyś pójść ze mną na spacer? - zapytał.

- Hmm.... noo... tak, jasne! - wykrztusiłem.

Więcej: Spacerując z Panem

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

-

CZY BÓG ODPOWIADA NA NASZE MODLITWY?
Jakie warunki muszą zostać spełnione, żeby Bóg wysłuchał modlitwy? Marilyn Adamson
W jaki sposób należy się modlić? Modlitwa, która zostanie wysłuchana

Czy znasz kogoś, kto naprawdę ufa Bogu? Kiedy byłam ateistką, miałam dobrą przyjaciółkę, która często się modliła. Co tydzień mówiła mi o sprawach, które powierzała Bogu, i co tydzień widziałam, jak Bóg czyni coś niezwykłego w odpowiedzi na jej modlitwę. Obserwowanie czegoś takiego tydzień po tygodniu jest dla ateisty naprawdę trudne do zniesienia. Po pewnym czasie argument o „zbiegu okoliczności” brzmi zupełnie nieprzekonująco.

Więcej: Czy Bóg odpowiada na nasze modlitwy?

Napisz komentarz (1 Komentarz)
Wrocław °C
  17.06.2019 Ferienhaus Ostsee

Ciekawe cytaty

W. Putin: - Gdzie kończą się granice Rosji?

reklama