Dzierżoniów
Zdjęcia, filmy
Zobacz

Bon moty

Na boisku gram w ataku, na matmie- w obronie.

uczniowskie

Zpraszamy do lektury ciekawych artykułów (naszym zdaniem) dotyczących życia duchowego, przemyśleń itp.

Poniżej obszerne fragmenty przepisane ze skanów maszynopisu "Pouczeń"
Całość Pouczeń można pobrać za darmo ze strony http://slowopouczenia.com/
 
Artykuł ze strony www.odnowalpz.cba.pl
Wstęp do Pouczeń.
To co zapisujesz jest po to, aby ludzie zrozumieli, że Ja chcę mówić do każdego, by pokierować nim, ustrzec od zła i wprowadzić na drogę zbawienia. Że jestem przy każdym człowieku, w każdej chwili jego życia. Że trzeba pragnąc Mnie usłyszeć, słuchać i wykonywać to, co wska­zuję - pragnąc żyć według pouczeń Moich.
Nie jesteś osobą, wyjątkową. Jesteś jak wielu: słaba, wplątana w układy tego świata, z których cię wyprowadzam do życia wiecznego dzięki temu, że chcesz Mnie słuchać i być Mi posłuszna. W przeciwnym razie ginęłabyś jak inni w grzechu i upadku, jak ginęłaś wielokrotnie zanim serce twoje zwróciło się do Mnie.
Słyszenie w sercu Mojego głosu nie jest darem nad­zwyczajnym, wyjątkowym. Każdy go otrzymał w Chrzcie świętym i każdy może rozpoznać pouczenia Moje, jeśli będzie ich pragnął i oczekiwał. Jeśli będzie usiłował żyć według nich.
Wtedy dam obfitość wielką, bo jestem Ojcem kochającym i troszczącym się o zbawienie każdego dziecka Mojego.
Za każdego przecież oddałem życie Moje na Krzyżu, aby ocalać, aby prowadzić, aby zbawić.
 
/pt. 3.IV.92. g 12,35/
Uwaga:   Cytaty z Pisma Świętego otrzymywane były przez tzw. przypadkowe otwarcie Biblii, po uprzednim zapisaniu słów, modlitwie i prośbie o dopełnienie pouczenia.

Więcej: Alicja Lenczewska - Słowo Pouczenia

Napisz komentarz (1 Komentarz)

Bardzo ciekawe artykuły na ta temat przekazów od Jezusa do nas przez wybrane osoby http://www.odnowalpz.cba.pl/index.php/lpz/jezus-mowi-do-nas

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Spacerując z Panem

W pewien słoneczny jesienny poranek siedziałem przy śniadaniu, myśląc: "Tyle problemów mi się ostatnio nazbierało. Kłopoty w pracy, kłopoty w domu - naprawdę muszę trochę się pomodlić w tej sprawie".
Nagle poczułem, że ktoś za mną stoi.
Odwróciłem się i wydałem okrzyk zdumienia:

- Panie Jezu! Co Ty tutaj robisz?

To Pan stanął w progu mego domu. Przetarłem oczy - czy to naprawdę On? Tak, wszystko się zgadzało, od rąbka białej szaty utkanej z jednego kawałka do lekkiej poświaty nad Jego głową.

- Znaczy... hmm... nie, że nie powinieneś tu być. Tylko nie jestem przyzwyczajony, byś wpadał w tak widzialnej postaci... - wyjąkałem.

Ta niespodziewana wizyta zbiła mnie z tropu. Mimochodem zacząłem się zastanawiać, czy zrobiłem coś złego. Uśmiechnął się, a jego oczy promieniały jeszcze większym blaskiem.

- Czy chciałbyś pójść ze mną na spacer? - zapytał.

- Hmm.... noo... tak, jasne! - wykrztusiłem.

Więcej: Spacerując z Panem

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

-

CZY BÓG ODPOWIADA NA NASZE MODLITWY?
Jakie warunki muszą zostać spełnione, żeby Bóg wysłuchał modlitwy? Marilyn Adamson
W jaki sposób należy się modlić? Modlitwa, która zostanie wysłuchana

Czy znasz kogoś, kto naprawdę ufa Bogu? Kiedy byłam ateistką, miałam dobrą przyjaciółkę, która często się modliła. Co tydzień mówiła mi o sprawach, które powierzała Bogu, i co tydzień widziałam, jak Bóg czyni coś niezwykłego w odpowiedzi na jej modlitwę. Obserwowanie czegoś takiego tydzień po tygodniu jest dla ateisty naprawdę trudne do zniesienia. Po pewnym czasie argument o „zbiegu okoliczności” brzmi zupełnie nieprzekonująco.

Więcej: Czy Bóg odpowiada na nasze modlitwy?

Napisz komentarz (1 Komentarz)
Wrocław °C
  13.12.2018 Ferienhaus Ostsee

Ciekawe cytaty

Kiedy ranne wstają zorze, a on może, a on może.

reklama