Zdjęcia, filmy
Dzierżoniów
Zdjęcia, filmy
Zobacz

Bon moty

Na duże kłopoty najlepsze są małe szczęścia.

Wodnik (♒) (łac. Aquārius)

  Jedenasty astrologiczny znak zodiaku. Znak ten jest przypisany osobom urodzonym między 21 stycznia a 19 lutego.

  Kto pragnie zatrzymać przy sobie Wodnika, nie powinien mu o tym mówić. Wodnik twierdzi, że najwyższą formą miłości jest miłość wolna, że małżeństwa rozpadają się, a rozwodnicy zawierają kolejne związki, natomiast przyjaciele pozostają sobie wierni. Wodnik jest pełen sprzeczności. Potrzebuje komfortu, dyskretnego luksusu, elegancji i sporych pieniędzy. Ale głosi rewolucyjne poglądy, broni wdów i sierot, walczy o równość. Aby mieć pewność, że się nie wymknie, trzeba, niczym echo, powtarzać jego słowa, chwalić każdą nowość, spełniać każdy jego kaprys. Dobrze kontaktować się z nim za pośrednictwem internetu, dostosować się do jego potrzeb. Trzeba go przekonać, że w partnerze ma przede wszystkim przyjaciela, który w jego towarzystwie czuje się bardzo dobrze. Jeżeli jakimś cudem uda się go zaciągnąć do ołtarza, małżeństwo musi się okazać przeciwieństwem rutyny i monotonii. Drzwi domu powinny być zawsze otwarte dla jego przyjaciół, choćby przesiadywali do późnej nocy. Wodnik to nonkonformista, który lubi jednak dobrą, można by rzec, mieszczańską kuchnię i uporządkowany dom. Jest wiernym przyjacielem, dla tego czasami zdarza mu się zapomnieć o małżonku. Aby przypomnieć mu o swoim istnieniu, można próbować wzbudzić jego zazdrość. Dla Wodnika bywa ona dotkliwa, bo podważa wiarę we własną odporność i chłód, a także w panowanie nad emocjami. To zaskakujące, wymykające się spod kontroli cierpienie niekiedy wprawia Wodnika w popłoch i skłania do ucieczki. Nie tego pragnął zaniedbywany partner... Gdy dojdzie do zerwania Wodnik może nawet nie zauważyć, że rzeczy współmałżonka zniknęły z szafy a on sam - z domu. Zaprzątnięty problemami ludzkości i rewolucjami ideami, nie ma czasu dostrzec realnej rewolucji... we własnej rodzinie. Gdy wreszcie zrozumie, co się stało, będzie bardzo zdziwiony.

********

  Osoby z tego znaku interesują się nowościami, odkryciami, wynalazkami, także nowymi ideami. Lubią eksperymentować, odkrywać tajemnice, rozwiązywać zagadki. Charakteryzuje ich ciekawość świata. Nie lubią pedanterii, systematyczności, ani przestrzegania tradycyjnych zwyczajów, za to cenią sobie wolność. Przez otoczenie są postrzegani jako indywidualiści, a niekiedy jako ekscentrycy.
  Panie urodzone pod tym znakiem bywają zagadkowe, zmienne i kapryśne. Przywiązują dużą uwagę do intelektu partnera. Posiadają zdolności organizacyjne.
  Wodnik lubi być niezależny. Cechuje go duże poczucie własnej wartości. Z reguły nie czuje się samotny, nawet wtedy, gdy jest sam. Ceni towarzystwo innych osób, zwłaszcza, gdy dorównują mu intelektualnie, ale równie dobrze może się bez tego towarzystwa obejść i zając np. lekturą, czy sowimi sprawami. W pracy nie zabiega o wysokie stanowisko. Posiada umiejętność dostosowania się do różnych sytuacji, co niewątpliwie ułatwia mu życie.

Wrocław °C
  23.01.2018 Ferienhaus Ostsee

Ciekawe cytaty

Napływ uchodźców do Europy to zorganizowana inwazja. Młodzi mężczyźni powinni chwycić tam za broń i walczyć z państwem islamskim.

Prezydent Czech Milosz Zeman
reklama