Dzierżoniów
Zdjęcia, filmy
Zobacz

Bon moty

W Polsce nie ma dużej myśli, bo przeszkadza szczebiot Maryni Połanieckiej i szuranie pantofli Dulskiego.

Bliźnięta (♊) (łac. Gemini)

Trzeci astrologiczny znak zodiaku. Znak ten przypisuje się osobom urodzonym między 21 maja a 21 czerwca.

Dla rodziców spod znaku Bliźniąt wykształcenie dzieci jest sprawą priorytetową. Racjonaliści, ciekawi świata, starają się rozbudzić aktywność intelektualną u swoich dzieci. Bliźniętom nie przychodzi do głowy, by nieustannie pocieszać pociechę, które akurat przeżywa trudny okres. Nie są to rodzice sentymentalni. Liryzm, jawne okazywanie uczuć, serdeczne rozmowy nie leżą w naturze Bliźniąt. Tata Bliźniak nie potrafi pogodzić się z brakiem u swojego dziecka ambicji intelektualnych. Dzieci Bliźniąt muszą być zdolne.
    Matka Bliźniak lubi bawić się z dziećmi i czytać im bajki. Często kupuje je chcąc rozwijać u nich zdolności percepcyjne i umysłowe. Jest czuła, ale nie wylewna i nie należy do nadopiekuńczych. Niekiedy dzieci znoszą jej nerwowe, gwałtowne reakcje.
Dziecka Bliźniaka nie powinno się zostawiać wokół niebezpiecznych przedmiotów. Pragnie ono odkrywać nieznany świat, wszystkiego dotyka, wszystko wsadzi do buzi. W szkole jest żywym i bystrym dzieckiem. Bardzo lubi czytać. Bywa drobniejsze od rówieśników ale rekompensuje to błyskotliwą inteligencją i zmysłem obserwacji. W okresie dojrzewania usiłuje odkryć mechanizmy kierujące światem, chce wiedzieć jakie są przyczyny różnych zjawisk. Udzielając odpowiedzi, należy celnie je uzasadniać. Długie i trudne studia nie wymagają od Bliźniąt wielkiego wysiłku. Wykazują szczególne uzdolnienia do nauk ścisłych. Bliźniaki będą kolekcjonowały dyplomy i wyróżnienia jak znaczki pocztowe.
    Trzeba się dobrze starać, by jako partnera, utrzymać przy sobie Bliźniaka. Początkowo należy okazywać mu wyrozumiałość, przymykać oczy na wszelkie wybryki, flirty i brak stałości. Partnera spod tego znaku można pozyskać, pochlebiając mu i naśladując jego sposób bycia. Myli się, kto uważa, że Bliźnięta raz zdobyte będą już należeć do niego. Łatwo natomiast godzą się z rozstaniem. Ten, kto zdradzi Bliźniaka, ale nie chce rozstania, powinien powiedzieć partnerowi, że to on (Bliźniak) jest najważniejszy i najlepszy.
    W chorobie Bliźniacy nie stosują się do zaleceń lekarzy. Ból i choroby będą znosiły aż do granic ludzkiej wytrzymałości. Większej uwagi wymaga ich układ oddechowy, a przede wszystkim oskrzela i płuca. Bezsenność, nerwobóle, astma i wady wymowy to problemy dość typowe dla Bliźniaków. Powinny dbać o zdrowie i nie zapominać o leczeniu mimo, iż z wielkim wstrętem odliczają kropelki i łykają pigułki.
    Bliźnięta mają dwa oblicza w sprawach finansowych. Raz wydają pieniądze, nie zważając na ceny, to znowu nie chcą wysupłać z portmonetki nawet grosza. Kto ważyłby się zawracać Bliźniakowi głowę swoimi problemami finansowymi to się zawiedzie. Często mają, co prawda wyrzuty sumienia. Beztroski, ale nie obojętny i bezmyślny Bliźniak, może udzielić pożyczki, jeśli jest pewien, że dłużnicy są w stanie ją spłacić. Nie czyni tego dla zysku i nie żąda odsetek.

Wrocław °C
  26.05.2018 Ferienhaus Ostsee

Ciekawe cytaty

Napływ uchodźców do Europy to zorganizowana inwazja. Młodzi mężczyźni powinni chwycić tam za broń i walczyć z państwem islamskim.

Prezydent Czech Milosz Zeman
reklama