Dzierżoniów
Zdjęcia, filmy
Zobacz

Bon moty

Dzisiaj marszałek Piłsudski zamknął by kilku wodzów za ich partyjność.


historyk, prof. Norman Davies

Centrum (oczekiwane) Przesiadkowe

  W trzecim kwartale w Dzierżoniowie oddana zostanie do użytku największa w mieście inwestycja o wartości ponad 20mln złotych, która znacząco zmieni oblicze miasta, 14mln złotych z tej sumy to wkład Unii Europejskiej. Mowa o planowanym na wrzesień oddaniu do użytku Centrum Przesiadkowego. Będzie ono skupiać wszystkie środki komunikacji miejskiej: PKP, PKS i WPK. Budynkiem administracyjnym będzie budynek dworca PKP.


  Dawny dworzec PKS-u obsługiwał mieszkańców całego powiatu. W 2001 roku dokonano jego restrukturyzacji na spółkę akcyjną. W 2012 roku zarząd spółki złożył wniosek o jej likwidację. Kolejnym był wniosek o jej upadłości. Zarządzającym masą upadłościową jest obecnie syndyk.
  Remontowany budynek dworca PKP mieścić będzie siedem peronów autobusowych, parkingi, przewidziano także wiaty rowerowe. Zmodernizowana zostanie także okoliczna infrastruktura, przebudowane będą drogi dojazdowe do centrum: ul. Kolejowa i Sienkiewicza. Modernizacja obejmie w tym także most na wspomnianej ul. Sienkiewicza, w planach są również pawilony usługowo-handlowe oraz place zabaw i rekreacji.


ata.

Tak jest...

przesiadkoweprzesiadkowe1przesiadkowe2przesiadkowe3przesiadkowe4przesiadkowe6

 Tak będzie...

przesiadkowe7

Wrocław °C
  20.07.2019 Ferienhaus Ostsee

Ciekawe cytaty

Życie próżniacze to przedwczesna starość.

Goethe

reklama