Zdjęcia, filmy
Dzierżoniów
Zdjęcia, filmy
Zobacz

Bon moty

Każdy Polak da sobie uciąć głowę dla ojczyzny ale nie będzie regularnie chodził do fryzjera.

B. Prus

Grosz do grosza (i będzie kokosza) i będą kłopoty

Nasz felieton

  W niedzielę, wiadomo, zero handlu, ustawowo można się tylko modlić, a następnie spacerować do woli. Natomiast w soboty Bóg handlu Merkury ma używanie, w marketach bowiem kolejki niczym do rzeźnika w trzeciej RP.


  W sobotnie popołudnie robiłem zakupy w dzierżoniowskim Kauflandzie, gdy przyszło do płacenia, może z chęci pozbycia się płatniczego planktonu czyli jedno, dwu i pięcio groszówek, przed kasjerką wysypałem garść tego menniczego "tłucznia". Kasjerka spojrzała na mnie jak bym wysypał przed jej kasą garść grochu a nie legalny i obowiązujący w Polsce środek płatniczy. Jakiś psycholog od marketingu w handlu wymyślił taki cudaczny bilon, by wpływać na podświadomość potencjalnego klienta, że ma zapłacić nie 5 złotych a 4,99zł, nie 50 złotych a 49,95zl.
  Wzmiankowana pani kasjerka w celu przeliczenia mojej drobnicy wysłała mnie do nieopodal punktu informacyjnego w tymże markecie. Tam z kolei zaproponowano mi bym udał się do banku i sporną drobnicę zamienił na "grube". W rezultacie bilon wylądował w domowym pudełku po kawie, bo nawet wstyd byłby wrzucić go jakiemuś maluchowi do skarbonki.

ata.

humor2

Wrocław °C
  19.10.2018 Ferienhaus Ostsee

Ciekawe cytaty

Zasługa, sukces i dobra opinia - to trzy rzeczy całkiem różne.

Wolter

reklama