Zdjęcia, filmy
Dzierżoniów
Zdjęcia, filmy
Zobacz

Bon moty

Kiedyś ludzie umierali na leżąco, teraz na raka.

Na dowolnie wybranym boku

Nasz felieton

  Jedna z dawnych, wręcz już leciwych, ale wciąż aktywnych, przez co pretensjonalnych piosenkarek w jednym ze swoich utworów nawołuje do nieróbstwa, próżniactwa i wylegiwania się na dowolnie wybranym boku, na co jako artystka działająca w mało poważnej branży może sobie pozwolić. Na szczęście kultura posiada jeszcze inne alternatywne rozwiązania na godne i wygodne życie. Inaczej byśmy mieli rzeszę dyletantów, próżniaków i karierowiczów.
  Próżniaków i dyletantów mamy bez liku, na szczęście od pewnego czasu życie produkcyjne i kulturalne w naszym kraju toczy się wartkim nurtem. Jest zatem nadzieja, że czekające nas tradycyjnie letnio - urlopowe spowolnienia nie pojawią się z pierwszymi motylkami w jakimś większym wymiarze. Liczą się tutaj proporcje wówczas i te wczasowe uniesienia będą piękne, bez napięć, codziennych rygorów, nakazów i obowiązków. Można będzie uwolnić konformistyczne ciągotki, myśleć o niebieskich migdałach, leżeć na dowolnie wybranym boku i mieć ten krótki w roku, bo krótki święty spokój.
  Cóż jednak kiedy urlopowe doznania są tylko przelotną sumą rzeczy, doznań i zdarzeń. Zawsze też będą antycypować powrót szybciej niż by się chciało do mało atrakcyjnej rzeczywistości. A ta nie daje się zagłuszyć czy odsunąć w czasie. Piętrzyć nam będzie stare - nowe przeszkody, z którymi nieuchronnie trzeba będzie się zmierzyć. Potośmy w końcu wsiadali do tych kolorowych pociągów, tropili wyciszone zakątki urlopowe, aby zgromadzić siły i naładować akumulatory do nowych pourlopowych wzmagań z codzienną rzeczywistością.
  Tym większy sprzeciw muszą budzić tutaj ludzie chorzy na całoroczną niemoc - zwolennicy pracy na luzie wymagający merytorycznych i retorycznych zachęt do działania na wszystko machających ręką. Taki przewróci się na własnych śmieciach, nie zobaczy więcej poza czubkiem własnego nosa. "To nie moja sprawa", "Z tego mnie nie rozliczają", "To się nie opłaci". Taki konformista pragnie jedynie w spokoju przesuwać paciorki w różańcu urlopowych wspomnień.

ata.lenistwo

Wrocław °C
  26.09.2018 Ferienhaus Ostsee

Ciekawe cytaty

Ilekroć mam możność udać się w góry i
podziwiać górskie krajobrazy, dziękuję Bogu za
majestat i piękno stworzonego świata. Dziękuję
Mu za Jego własne piękno, którego
wszechświat jest jakby odblaskiem, zdolnym
zachwycić wrażliwe umysły i pobudzić je do
uwielbienia Bożej wielkości . W górach
znajdujemy nie tylko wspaniałe widoki, które
można podziwiać, ale niejako szkołę życia.
Uczymy się tutaj znosić trudy w dążeniu do
celu, pomagać sobie wzajemnie w trudnych
chwilach , razem cieszyć się ciszą, uznawać
własną małość obliczu majestatu i dostojeństwa gór.

 

Jan Paweł II

reklama