Dzierżoniów
Zdjęcia, filmy
Zobacz

Bon moty

Na boisku gram w ataku, na matmie- w obronie.

uczniowskie

Na dowolnie wybranym boku

Nasz felieton

  Jedna z dawnych, wręcz już leciwych, ale wciąż aktywnych, przez co pretensjonalnych piosenkarek w jednym ze swoich utworów nawołuje do nieróbstwa, próżniactwa i wylegiwania się na dowolnie wybranym boku, na co jako artystka działająca w mało poważnej branży może sobie pozwolić. Na szczęście kultura posiada jeszcze inne alternatywne rozwiązania na godne i wygodne życie. Inaczej byśmy mieli rzeszę dyletantów, próżniaków i karierowiczów.
  Próżniaków i dyletantów mamy bez liku, na szczęście od pewnego czasu życie produkcyjne i kulturalne w naszym kraju toczy się wartkim nurtem. Jest zatem nadzieja, że czekające nas tradycyjnie letnio - urlopowe spowolnienia nie pojawią się z pierwszymi motylkami w jakimś większym wymiarze. Liczą się tutaj proporcje wówczas i te wczasowe uniesienia będą piękne, bez napięć, codziennych rygorów, nakazów i obowiązków. Można będzie uwolnić konformistyczne ciągotki, myśleć o niebieskich migdałach, leżeć na dowolnie wybranym boku i mieć ten krótki w roku, bo krótki święty spokój.
  Cóż jednak kiedy urlopowe doznania są tylko przelotną sumą rzeczy, doznań i zdarzeń. Zawsze też będą antycypować powrót szybciej niż by się chciało do mało atrakcyjnej rzeczywistości. A ta nie daje się zagłuszyć czy odsunąć w czasie. Piętrzyć nam będzie stare - nowe przeszkody, z którymi nieuchronnie trzeba będzie się zmierzyć. Potośmy w końcu wsiadali do tych kolorowych pociągów, tropili wyciszone zakątki urlopowe, aby zgromadzić siły i naładować akumulatory do nowych pourlopowych wzmagań z codzienną rzeczywistością.
  Tym większy sprzeciw muszą budzić tutaj ludzie chorzy na całoroczną niemoc - zwolennicy pracy na luzie wymagający merytorycznych i retorycznych zachęt do działania na wszystko machających ręką. Taki przewróci się na własnych śmieciach, nie zobaczy więcej poza czubkiem własnego nosa. "To nie moja sprawa", "Z tego mnie nie rozliczają", "To się nie opłaci". Taki konformista pragnie jedynie w spokoju przesuwać paciorki w różańcu urlopowych wspomnień.

ata.lenistwo

Wrocław °C
  22.03.2019 Ferienhaus Ostsee

Ciekawe cytaty

Wali głupa?

Dobry, szlachetny, miłosierny Duda daje szansę rządowi aby się wykazał

Poseł Ryszard Czarnecki - 14 sierpnia w telewizji.

PS.
Życzę Ci zdrowia, pośle Czarnecki, wygranej w totka, zadowolenia z dzieci, sukcesów w pracy, a Opatrzność Boska wykaże się i pozwoli Ci to wszystko osiągnąć.

reklama