reklama
reklama
reklama

Bon moty

Każdy Polak da sobie uciąć głowę dla ojczyzny ale nie będzie regularnie chodził do fryzjera.

B. Prus

Makowe bez wody

  Z uwagi na planowany remont sieci Wodociągi i Kanalizacja informują o wstrzymaniu dostaw wody 19 września dla mieszkańców osiedla Makowego.
  W godzinach 8.00 - 17.00 wody nie będzie na ulicy Paderewskiego, Wieniawskiego, Chopina, Szymanowskiego i Lutosławskiego. woda będzie dostarczana beczkowozem.

red.

kran

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

"Deszcze niespokojne"

Nasz felieton

  W 1966 roku telewizja wyemitowała pierwsze odcinki "Czterech pancernych". Od tego czasu dla kolejnych pokoleń Polaków serial stał się serialem wszech czasów. Średnio, co dwa lata telewizja serwuje nam zakamuflowaną, komunistyczną agitkę. Pół wieku temu, na rozkaz służalczego wobec Moskwy gen. Wojciecha Jaruzelskiego rozpoczęto produkcję serialu tasiemca mającego w perspektywie przygotować polską młodzież do planowanego przez sowieckich sztabowców, wspólnego z Armią Czerwoną marszu na Zachód. Propozycja "nie do odrzucenia" serialu napłynęła od "towarzyszy radzieckich" z ówczesnego Zarządu Propagandy Armii Czerwonej. Polska stałaby się nieodwołalnie pierwszym celem nuklearnego ataku.

Więcej: "Deszcze niespokojne"

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Uczczono 78. rocznicę napaści sowieckiej na Polskę

wiazanki  Od 2013 roku dzień 17 września, obchodzony jest jako Dzień Sybiraka. W dniu tym społeczeństwo Dzierżoniowa, Dzień Sybiraka uczciło wiązankami kwiatów pod Ponikiem Pamięci Losów Ojczyzny na Skwerze Solidarności.

ata.

Więcej: Uczczono 78. rocznicę napaści sowieckiej na Polskę

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

14 września - 70 rocznica urodzin ks. Jerzego Popiełuszki

ksiadz

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Co uczeń będzie miał w tornistrze?

elementarz

Każdy rodzic uzyska szczegółowe informacje w „swojej” szkole. Poniżej najważniejsze informacje o tym, kto i na jakich zadach może korzystać z rządowego programu.

Dofinansowanie zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym podręczników do kształcenia specjalnego, lub podręczników do kształcenia w zawodach będzie udzielana uczniom szkół ponagimnazjalnych (licea i technika) słabowidzącym, niesłyszącym, słabosłyszącym, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym, z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Formularze wniosków dostępne są w szkołach.

Więcej: Co uczeń będzie miał w tornistrze?

Napisz komentarz (2 Komentarze)
Wrocław °C
  23.09.2017 Ferienhaus Ostsee
reklama

Ciekawe cytaty

Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło.

Oscar Wilde

Tradycje rodzinne i zawodowe zobowiązują...
Rok założenia 1954

fotka

Naprawy i renowacje starych zegarów, przy dużych gabarytach dojazd do klienta. Zegarki osobiste oraz ich naprawa. Paski, bransolety, baterie do pilotów...

tel./ fax 74 831 05 77
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
czynne:
poniedziałek-piątek 9.00-17.00
sobota 9.00-13.00
Zapraszamy

reklama
reklama