Dzierżoniów
Zdjęcia, filmy
Zobacz

Bon moty

Po co Bóg powołuje do życia dzieci chore, niepełnosprawne, cierpiące. Może po to by Bóg mógł przetestować otoczenie (rodzice, koledzy). Tak więc upośledzone dzieci są tylko narzędziem w ręku Boga?

Filtr
 • Powiatowe święto kombatantów

  W środę 15 kwietnia w naszym powiecie obchodzono Powiatowy Dzień Kombatanta. Uroczystość była okazją do przekazania wyrazów szacunku, wdzięczności i uznania dla tych, którzy walczyli o to, byśmy mogli żyć w wolnej Polsce.Osobyzasłużone otrzymały Medale Starosty Dzierżoniowskiego.

  Lokalne święto kombatantów jest organizowane dla przedstawicieli wszystkich organizacji kombatanckich działających w powiecie dzierżoniowskim.

  kom23 medale starosty

 • Kwalifikacja wojskowa zakończona

  W poniedziałek 13 kwietnia w powiecie dzierżoniowskim zakończyła się kwalifikacja wojskowa. W spotkaniu podsumowującym akcję wziął udział starosta dzierżoniowskiJanusz Guzdek, który podziękował za sprawne jej przeprowadzenie.

  Przed Powiatową Komisją Lekarską w Dzierżoniowie stawiły się 504 osoby, w tym 499 mężczyzn podlegających kwalifikacji wojskowej oraz 5 kobiet posiadających kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, głównie absolwentek szkół wyższych o kierunkach medycznych, weterynaryjnych i psychologicznych.

  kwalifikacja2 zbiorowe

 • Innowacyjny ośrodek edukacyjny prawie gotowy

  Dobiega końca przebudowa byłej hali tkackiej w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie. W obiekcie, który po modernizacji będzie miał zużycie energii bliskie zeru, powstają stanowiska do nauczania budownictwa niskoenergetycznego. Wartość inwestycji prowadzonej przez powiat dzierżoniowski wynosi 2 mln zł.

  inkubator po

 • Przyjdź po Kartę ICE

  Wszystkie osoby zainteresowane otrzymaniem bezpłatnie KartyICEw nagłym wypadku zapraszamy do Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. Trwa dystrybucja II edycji karty wydanej przez samorząd powiatowy.

  Gdy dochodzi do wypadku, a jego ofiara jest nieprzytomna, służby ratownicze czy policja nie wiedzą, kogo powiadomić o zdarzeniu. Numery telefonu do najbliższych znajdują się zazwyczaj na liście kontaktów wśród wielu innych.

  kartaice1

 • 2,5 mln zł dla powiatu dzierżoniowskiego

  Sukcesem zakończyły się starania powiatu dzierżoniowskiego o dodatkowe środki zewnętrzne. W ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego powiat otrzyma blisko 2,5 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na termomodernizację Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piławie Górnej.

  25 miliona dla powiatu

 • VI Powiatowy Konkurs Kartek Wielkanocnych rozstrzygnięty

  Kolorowy papier, guziki, włóczka, kordonek, filc, patyczki do uszu, a nawet ścinki kredek – z takich materiałów przy bogatej wyobraźni i dużych umiejętnościach powstały najpiękniejsze kartki wielkanocne. W tym roku na powiatowy konkurs napłynęło blisko 200 prac. Znani są już jego laureaci.

  W tym roku kartek było nie tylko bardzo dużo, ale były też wyjątkowo piękne - pomysłowe i starannie wykonane. Wybór był więc naprawdę trudny – mówi Alicja Hromada, dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury dzierżoniowskiego Starostwa, przewodnicząca jury. – Świadczy o tym fakt, że w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych wszystkie trzy nagrodzone miejsca przyznaliśmy ex aequo.

  konkurs wielkanocny

  Fot. Starostwo Powiatowe
  Praca Adama Juraszka - I miejsce w kategorii

  ...
 • Gimnastyka korekcyjna w SP nr 5

  W Centrum Rehabilitacji „Piątka” przy szkole podstawowej nr 5 od kwietnia przyjmowane będą zapisy na zajęcia z gimnastyki korekcyjnej. Początek zajęć- w połowie kwietnia. Każde dziecko ma zapewnione 20 godz. zajęć (dwa razy w tygodniu po jednej godzinie). Oprócz zajęć dla dzieci przewidziano konsultacje a także zajęcia otwarte dla rodziców.

  Bliższe informacje: sekr. Szkoły podstawowej nr 5, tel 74 831-34-36.

 • Konkurs recytatorski

  Za nami etap powiatowy
  60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

  Aż siedem osób będzie reprezentować powiat dzierżoniowski w eliminacjach rejonowych OKR-u. Tak zdecydowało jury po wysłuchaniu wszystkich prezentacji konkursowych. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski to impreza otwarta skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz osób dorosłych.W czwartek 26 marca odbyły się eliminacje miejsko-powiatowe60. edycji tego konkursu.

 • Powstało partnerstwo

  Powstało partnerstwo, którego celem jest wzmocnienie organizacji pozarządowych. Przedstawiciele powiatu i gmin podpisali 26 marca umowę partnerską dotyczącą współpracy na rzecz trzeciego sektora. Jej efektem ma być wsparcie organizacji pozarządowych, na którym skorzystają mieszkańcy.

  Partnerstwo, którego powiat jest liderem, a gminy partnerami, ma na celu wzmocnienie naszych organizacji pozarządowych.

  partnerstwo

 • Konkursy na programy zdrowotne ogłoszone

  Zarząd Powiatu Dzierżoniowskiego ogłosił konkurs ofert na trzy programy zdrowotne. Do rozdysponowania jest 70 tys. zł. Oferty mogą składać publiczne i niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej. Termin mija 14 kwietnia.

  Przedmiotem konkursów jest wybór realizatorów trzech programów profilaktycznych:

Wrocław °C
  24.02.2019 Ferienhaus Ostsee

Ciekawe cytaty

Jedziemy walcem do przodu.


PiS

reklama