Zdjęcia, filmy
Dzierżoniów
Zdjęcia, filmy
Zobacz

Bon moty

W wojsku nie ma kolegów, są tylko znajome twarze.

Filtr
 • Powiatowe święto kombatantów

  W środę 15 kwietnia w naszym powiecie obchodzono Powiatowy Dzień Kombatanta. Uroczystość była okazją do przekazania wyrazów szacunku, wdzięczności i uznania dla tych, którzy walczyli o to, byśmy mogli żyć w wolnej Polsce.Osobyzasłużone otrzymały Medale Starosty Dzierżoniowskiego.

  Lokalne święto kombatantów jest organizowane dla przedstawicieli wszystkich organizacji kombatanckich działających w powiecie dzierżoniowskim.

  kom23 medale starosty

 • Kwalifikacja wojskowa zakończona

  W poniedziałek 13 kwietnia w powiecie dzierżoniowskim zakończyła się kwalifikacja wojskowa. W spotkaniu podsumowującym akcję wziął udział starosta dzierżoniowskiJanusz Guzdek, który podziękował za sprawne jej przeprowadzenie.

  Przed Powiatową Komisją Lekarską w Dzierżoniowie stawiły się 504 osoby, w tym 499 mężczyzn podlegających kwalifikacji wojskowej oraz 5 kobiet posiadających kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, głównie absolwentek szkół wyższych o kierunkach medycznych, weterynaryjnych i psychologicznych.

  kwalifikacja2 zbiorowe

 • Innowacyjny ośrodek edukacyjny prawie gotowy

  Dobiega końca przebudowa byłej hali tkackiej w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie. W obiekcie, który po modernizacji będzie miał zużycie energii bliskie zeru, powstają stanowiska do nauczania budownictwa niskoenergetycznego. Wartość inwestycji prowadzonej przez powiat dzierżoniowski wynosi 2 mln zł.

  inkubator po

 • Przyjdź po Kartę ICE

  Wszystkie osoby zainteresowane otrzymaniem bezpłatnie KartyICEw nagłym wypadku zapraszamy do Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. Trwa dystrybucja II edycji karty wydanej przez samorząd powiatowy.

  Gdy dochodzi do wypadku, a jego ofiara jest nieprzytomna, służby ratownicze czy policja nie wiedzą, kogo powiadomić o zdarzeniu. Numery telefonu do najbliższych znajdują się zazwyczaj na liście kontaktów wśród wielu innych.

  kartaice1

 • 2,5 mln zł dla powiatu dzierżoniowskiego

  Sukcesem zakończyły się starania powiatu dzierżoniowskiego o dodatkowe środki zewnętrzne. W ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego powiat otrzyma blisko 2,5 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na termomodernizację Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piławie Górnej.

  25 miliona dla powiatu

 • VI Powiatowy Konkurs Kartek Wielkanocnych rozstrzygnięty

  Kolorowy papier, guziki, włóczka, kordonek, filc, patyczki do uszu, a nawet ścinki kredek – z takich materiałów przy bogatej wyobraźni i dużych umiejętnościach powstały najpiękniejsze kartki wielkanocne. W tym roku na powiatowy konkurs napłynęło blisko 200 prac. Znani są już jego laureaci.

  W tym roku kartek było nie tylko bardzo dużo, ale były też wyjątkowo piękne - pomysłowe i starannie wykonane. Wybór był więc naprawdę trudny – mówi Alicja Hromada, dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury dzierżoniowskiego Starostwa, przewodnicząca jury. – Świadczy o tym fakt, że w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych wszystkie trzy nagrodzone miejsca przyznaliśmy ex aequo.

  konkurs wielkanocny

  Fot. Starostwo Powiatowe
  Praca Adama Juraszka - I miejsce w kategorii

  ...
 • Gimnastyka korekcyjna w SP nr 5

  W Centrum Rehabilitacji „Piątka” przy szkole podstawowej nr 5 od kwietnia przyjmowane będą zapisy na zajęcia z gimnastyki korekcyjnej. Początek zajęć- w połowie kwietnia. Każde dziecko ma zapewnione 20 godz. zajęć (dwa razy w tygodniu po jednej godzinie). Oprócz zajęć dla dzieci przewidziano konsultacje a także zajęcia otwarte dla rodziców.

  Bliższe informacje: sekr. Szkoły podstawowej nr 5, tel 74 831-34-36.

 • Konkurs recytatorski

  Za nami etap powiatowy
  60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

  Aż siedem osób będzie reprezentować powiat dzierżoniowski w eliminacjach rejonowych OKR-u. Tak zdecydowało jury po wysłuchaniu wszystkich prezentacji konkursowych. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski to impreza otwarta skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz osób dorosłych.W czwartek 26 marca odbyły się eliminacje miejsko-powiatowe60. edycji tego konkursu.

 • Powstało partnerstwo

  Powstało partnerstwo, którego celem jest wzmocnienie organizacji pozarządowych. Przedstawiciele powiatu i gmin podpisali 26 marca umowę partnerską dotyczącą współpracy na rzecz trzeciego sektora. Jej efektem ma być wsparcie organizacji pozarządowych, na którym skorzystają mieszkańcy.

  Partnerstwo, którego powiat jest liderem, a gminy partnerami, ma na celu wzmocnienie naszych organizacji pozarządowych.

  partnerstwo

 • Konkursy na programy zdrowotne ogłoszone

  Zarząd Powiatu Dzierżoniowskiego ogłosił konkurs ofert na trzy programy zdrowotne. Do rozdysponowania jest 70 tys. zł. Oferty mogą składać publiczne i niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej. Termin mija 14 kwietnia.

  Przedmiotem konkursów jest wybór realizatorów trzech programów profilaktycznych:

Wrocław °C
  19.01.2020 Ferienhaus Ostsee

Ciekawe cytaty

Jak nie wiesz jak się zachować, zachowuj się przyzwoicie.

Antoni Słonimski

reklama